ساماندهی وبلاگ ها  چاپ

تاریخ : جمعه 5 فروردین‌ماه سال 1390 در ساعت 11:40 ب.ظ

اول اینو بخونید

این ساماندهی وبلاگ‌ها خیلی وقته در موردش صحبت می‌شه ولی خب مثل اینکه دیگه یواش یواش داره شوخی شوخی جدی می‌شه!

اگه یه خرده تو گوگل بسرچید چیزای جالبی در این مورد پیدا می‌کنید مثل مقاله‌ی کیهان در این مورد (فکر کنم لازم نباشه از شریعتمداری حرف خاصی بزنم!) 

به هر حال این رو از من داشته باشید که تو آینده ثبت نام در این سیستم عملا اجباری می‌شه!

مگر این که از الان یه حرکتی بزنیم و سکوت نکنیم.

بنزین صد تومن بود اگه می‌کردنش 700 تومن صدای ملت در میومد با سهمیه بندی م3 آب خوردن اینکارو انجام دادن صدا هیچکسی هم درنیومد. در کل من معتقدم برخلاف صحبت هایی که مبنی بر احمق بودن اجزای این دولت و حتی این نظام می‌شه، دولت و نظام بسیار زیرکی داریم.

بلاگرهای خارجی فیلتر می‌شن

بلاگرهای تحت کنترل تبلیغ

امکانات ویژه ای به اعضای ساماندهی شده داده می‌شه

افراد ساماندهی نشده بی جهت مورد فیلترینگ و یا حتی مسدود شدن قرار می‌گیرن (مثلا فیلتر می‌کنن بعد می‌ری پیگیری می‌کنی بعد از کلی معطلی می‌گن ببخشید اشتباهی شده بود و شما بیاین عضو سامانه‌ی ما بشید که دفعه‌ی بعد وقتتون گرفته نشه!)

این که در همین لحظه هم اطلاعات ما در اختیار افراد دیگه قرار می‌گیره خیلی ناراحت کنندس. اگه کمی در مورد دیتابیس بدونید متوجه می‌شید که عمق فاجعه کجاست. عمق فاجعه اونجاس که لاگ فایل مربوط به دیتابیس وجود داشته باشه و این یعنی که هرچی تاحالا ثبت کردید و بعدا ویرایش کردید یا حذفش کردید هیچ وقت نابود نشده و در لاگ فایل می‌مونه. حالا این چیزا می‌تونه یادداشت، نظر عمومی، نظر خصوصی ، جواب کامنت، پست الکترونیک، اطلاعات مربوط به پروفایل، لینک ها و حتی کلمه‌ی عبور باشه. حالا بعد خوندن این نوشته‌ی من اولین کاری که باید بکنی اینه که اگه رمز وبت با رمز آیدیت که باهاش وبلاگت رو درست کردی یکی باشه، بری رمز آیدیت رو تغییر بدی.